Kiekvienas suo yra individualus, tad ir jo mitybos poreikiai yra individualūs. Skirtingo amžiaus, aktyvumo ir skirtingos medžiagų apykaitos šunims reikalingo maisto kiekis taip pat skiriasi.
Skaičiuojama, kad suaugusio šuns RAFUS MENU maisto norma per dieną turi sudaryti apie 2-3% jo svorio. Taip pat porcijos dydį galite reguliuoti, atlikdami labai paprastą testą: jei lengvai apčiuopiate šuns šonkaulius ir stuburą – išlaikykite tą patį porcijos dydį. Jei šonkauliai ir stuburas apčiuopiami labai lengvai – porciją šiek tiek padidinkite, ir atvirkščiai.
Suaugusio šuns maitinimas - rekomenduojamas du kartus per dieną.
Šuniuko maitinimo norma iki 9 mėnesių amžiaus turėtų būti nuo 10 iki 4 % jo kūno masės, vėliau palaipsniui mažinant iki vidutinės 2,5% dydžio normos, kai jis pasiekia suaugusio šuns svorį.
Šuniuką iki 3-4 mėnesių rekomenduojame šerti tris kartus per dieną.
Turėkite omenyje, kad mažų veislių šunys bręsta greičiau nei didžiųjų veislių. Todėl, pavyzdžiui, maltos bišonas suaugusio šuns maisto porcija turėtų būti maitinamas maždaug nuo 10 mėnesių, tuo metu Vokiečių dogo dienos porcija maždaug iki 18 mėnesių vis dar sudarys 4-6% jo kūno masės.
Norėdami užtikrinti pilnavertį maitinimą ir visų reikalingų medžiagų pasisavinimą, turime savo šuniui patiekti kuo įvairesnį maistą - šerti jį tiek jautiena, tiek vištiena ar ėriena.
Rekomenduojame daryti vieną iškrovos dieną per savaitę, t.y. neduoti mėsos. Jei širdis neatlaiko, palepinkite šią dieną daržovėmis ar vaisiais - morkomis, obuoliais, brokoliais, bananais, kriaušėmis (be kauliukų). Prieš duodant kitus, būtinai pasidomėkite ar jie nėra kenksmingi šuns organizmui (kaip pvz.vynuogės, avokadai ar greipfrutai).
Šunys, kaip ir žmonės, vienus produktus mėgsta labiau, kitus mažiau, tačiau įvairovė jiems būtina. Todėl jei jūsų suo atsisakys ėsti vieną ar kitą mišinį, tiesiog po 10 minučių padėkite jo dubenį į šaldytuvą ir tą patį maistą patiekite, šerdami kitą kartą. Jei augintinis vėl jo neėda – pakartokite tą patį dar kartą. Taip savo šunį išmokysite, kad jis turi ėsti tai, kas jam yra duodama, nes jūs - šeimininkas, ir žinote, kas jam geriausia.
Būtinai neužmirškite padavę šuniui maistą, gerai nusiplauti rankas su muilu.
Maisto nekaitinkite, nevirkite ir nepilkite karšto vandens. Vakare išimkite iš šaldiklio ir padėkite į indą šaldytuve (maistui atšylant išsiskiria mėsos sultys). Iki ryto maistas bus beveik atitirpęs, tokį ir duokite. Jei jūsų šuniukas nedidelis, perlaužkite maistą per pusę ir likusią dalį vėl užšaldykite.
Periodiškai duokite šuniukui pagraužti mėsingų kaulų: pvz.vištų ar kalakutų kakliukų, galvijų gomurių, triušių ausų. Šuniukas juos grauš ir apsivalys dantų apnašos.